Życie to droga

„Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego.”

Wielkie marzenia składają się z mnóstwa elementów...

Wielkie marzenia składają się z mnóstwa elementów...

poniedziałek, 27 października 2014

:)





W tygodniu może dodam coś nowego z muzyki, dzisiaj już nie dam rady. Po czterech dniach imprez nie jestem w stanie nawet myśleć... :) Niestety trening mi przepadł, ale na kacu ćwiczyć nie lubię i nikomu nie polecam..

Kreatyna w sportach walki



Kreatyna a sporty walki

kreatyna a sporty walki

Część osób z branży sportowej twierdzi, że
kreatyna nie może być stosowana przez osoby, które uprawiają jakiekolwiek sztuki walki, gdyż zwiększa się u nich nawodnienie organizmu, czyli wagę, przez co zawodnicy tracą na szybkości. Niestety suplementacja kreatyną zazwyczaj powoduje przyrost masy ciała, co bywa mylone ze wzrostem masy mięśniowej. Zwiększenie stężenia kreatyny wewnątrz komórki, powoduje napływ wody do komórek (zgodnie z zasadą osmozy), gdyż kreatyna jest określana jako substancja osmotycznie czynna. Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo, że zwiększenie masy uzyskuje się w wyniku zatrzymania wody, a nie przyrostu mięśni. Gdy patrzy się na to, ile potu tracą zawodnicy w czasie swoich treningów,
stopka-boczna-do-motto

NAWODNIENIE ORGANIZMU MOŻE BYĆ BARDZO MAŁE, WRĘCZ MINIMALNE. UJMUJĄC JEDNAK PROBLEM Z INNEJ STRONY, MONOHYDRAT KREATYNY STANOWI PODSTAWĘ, GDY CHODZI O SIŁĘ.
Wyniki przeprowadzonych badań wykazują, że suplementacja monohydratem kreatyny powoduje zwiększenie zasobów kreatyny i fosfokreatyny od 10 % do około 40%. Odpowiedź ludzkiego organizmu na spożycie kreatyny jest zróżnicowana – u niektórych osób jest bardziej „pozytywna”, u innych zaś mniej. U jednych dochodzi do wzrostu poziomu kreatyny o około 5 do 15%, u innych ten wzrost sięga od 15 do 40%.

2Formy kreatyny w sportach walki

Kreatyna w sportach walkiDo preparatów, które są dość często stosowane w sportach walki, a działają stymulująco na możliwości wysiłkowe zalicza się kreatynę i jej odmiany, takie jak np. Creapure czy Ultimate Horse Power. W przeciwieństwie do sportów siłowych, dawki wspomnianych suplementów przyjmowane w czasie treningów wydolnościowych muszą być mniejsze. Dzięki temu sportowiec otrzyma więcej energii, poprawi swoją wytrzymałość siłową i wydolność oddechową, a także przyrost siły dynamicznej bez jednoczesnego „puchnięcia” mięśni.
Jeżeli sportowiec jest sceptycznie nastawiony do monohydratu, powinien przyjmować jabłczan kreatyny i różnego rodzaju estry kreatyny, takie jak np. krealkalyn, gdyż te preparaty nie nawadniają organizmu. Substancje te lepiej sprawdzają się w tych sportach, w których zawodnicy walczą ze sobą w bezpośrednim kontakcie. Chodzi tu o sporty walki takie jak: MMA, jujitsu czy zapasy i judo.

3Dawkowanie kreatyny w sportach walki

Standardowe dawkowanie monohydratu kreatyny, jabłczanu kreatyny oraz innych form prócz krealkalynu oraz chlorowodroku sięgają od 3-5 gram na jedną porcję. W przypadku krealkalynu oraz chlorowodorku zalecana porcja powinna wynosić 1,5 – 2,5 grama. Podczas suplementacji trzeba zwracać szczególną uwagę na wielkość tych dawek, aby w organizmie nie doszło do zablokowania wody. Połączenie tak racjonalnego przyjmowania suplementów z odpowiednią dietą i programem treningowym powinno zaowocować wzrostem siły, szybkości i sprawności każdego zawodnika sportów walki.

Sama stosuję od jakiegoś czasu, zobaczymy jakie będą efekty... :)



niedziela, 19 października 2014

Wojak Boxing Night: Krzysztof Głowacki znokautował rywala, Polak blisko walki o pas mistrza świata




Krzysz­tof Gło­wac­ki wciąż po­zo­sta­je nie­po­ko­na­ny na za­wo­do­wym ringu. Na gali Wojak Bo­xing Night w Nowym Dwo­rze Ma­zo­wiec­kim pię­ściarz grupy Sfe­ris Knoc­kO­ut Pro­mo­tions pew­nie po­ko­nał Fran­cu­za Thier­ry'ego Karla przez no­kaut w pią­tej run­dzie. Staw­ką walki był tytuł mi­strza in­ter­kon­ty­nen­tal­ne­go fe­de­ra­cji WBO w wadze ju­nior­cięż­kiej.
         



- Na­sta­wiam się na długą, cięż­ką walkę - mówił przed tym po­je­dyn­kiem Krzysz­tof Gło­wac­ki.




Pierw­sza runda była bar­dziej na roz­po­zna­nie ry­wa­la. Trze­ba przy­znać, że Fran­cuz spra­wiał dobre wra­że­nie. Jego prze­wa­gą był duży zasięg ra­mion. Do tego nie­źle kon­tro­wał.

W dru­giej run­dzie za­ba­wa się skoń­czy­ła. Gło­wac­ki co rusz po­sy­łał po­tęż­ne ciosy w kie­run­ku ry­wa­la. Karl nie­mal od po­cząt­ku tego star­cia wal­czył z so­lid­nie roz­bi­tym łu­kiem brwio­wym. Mimo ol­brzy­miej prze­wa­gi Po­la­ka do­trwał jed­nak do końca rundy.

W trze­ciej walka znowu tro­chę się wy­rów­na­ła. Mo­men­ta­mi to nawet Fran­cuz był stro­ną ata­ku­ją­cą. Gło­wac­ki jed­nak umie­jęt­nie bro­nił się przed Kar­lem. Po­dob­nie było w czwar­tej.



Z kolei w pią­tej Polak za­sy­pał ry­wa­la gra­dem cio­sów. Fran­cuz dwu­krot­nie był li­czo­ny, ale zaraz Polak otrzy­mał ostrze­że­nie. To jesz­cze bar­dziej roz­ju­szy­ło Gło­wac­kie­go, który ni­czym wilk rzu­cił się na ry­wa­la, koń­cząc walkę. Dla na­sze­go zawodnika była to 23. wy­gra­na i 15. przed cza­sem. Karl za­no­to­wał z kolei szó­stą po­raż­kę w 37. po­je­dyn­ku

Polak w na­stęp­nym po­je­dyn­ku spo­tka się z Al­bań­czy­kiem Nurim Se­fe­rim w boju o miano
ofi­cjal­ne­go pre­ten­den­ta do ty­tu­łu mi­strza świa­ta WBO wagi ju­nior­cięż­kiej.





środa, 15 października 2014

Witam:)


Dość długo mnie nie było, miałam trochę spraw do pozałatwiania i niestety zaczęły się zajęcia i wykłady, na których również trzeba się wykazywać. Na razie nie mam jeszcze ułożonego planu ćwiczeń w stu procentach, jestem w trakcie dostosowania go do planu zajęć na Uczelni.
 Wracam też do pisania bloga:)







niedziela, 5 października 2014

KSW 28:)




KSW 28: wyniki. Kto wygrał walkę wieczoru? Lista zwycięzców na ESKA.pl - The Winner Takes It All! [VIDEO]


 Dziś krótka relacja z Gali KSW 28:)


W sobotnią noc w hali widowiskowo-sportowej Szczecin Arena odbyła się gala sportów walki KSW 28, a nowy obiekt licznie wypełnili kibice i to nie tylko szczecinianie, ale także przyjezdni z całego województwa, Polski i z zagranicy. Zajęte były nie tylko trybuny, ale także loże i krzesełka wokół ringu. Szczelnie zapełniły się też parkingi.
Przed galą w kasie były jeszcze resztki biletów (w cenie od 400 do 1400 zł), ale kolejek już nie było. Kto się nie dostał do środka, mógł oglądać zawody za darmo na dużym telebimie pod namiotem w Strefie Fana, racząc się przy okazji piwem. Oprócz walk były też występy raperów.
Widownia była przeważnie w młodzieżowym i średnim wieku; w strojach galowych i sportowych. Widzieliśmy zaskakująco dużo szykownie ubranych kobiet. Widać też było wielu bywalców siłowni. Atmosferę robiło oświetlenie; przeważnie w niebieskiej tonacji. Szczególne wrażenie sprawiały zaś płomienie, wybuchające gdy gladiatorzy pojawiali się w hali. Wzrok przyciągały też piękne, skąpo odziane hostessy... Mankamentem były zaś stosunkowo długie przerwy między walkami, w czasie których praktycznie nic się nie działo.



Wyniki KSW 28:)


UNDERCARD (-70kg): Jakub Kowalewicz vs Kamil Gniadek


Jakub Kowalewicz pokonał Kamila Gniadka, punktując go w pojedynku wagi lekkiej.

UNDERCARD (-120kg): Kamil Waluś vs Szymon Bajor

Pokonanie Kamila Walusia zajęło Szymonowi Bajorowi niecałe dwie minuty! Bajor dosiadł mniej doświadczonego Walusia i zalał go gradem ciosów. Sędzia przerwał pojedynek wagi ciężkiej!

Karta główna KSW 28
:

EXTRAFIGHT (-120kg): Michał Andryszak vs Michał Włodarek


Włodarek wygrywa walkę decyzją sędziów zaledwie po 27 sekundach po rozpoczęciu!

EXTRAFIGHT (-70kg): Rafał Jackiewicz vs Marcin Parcheta

PARCHETA WYGRYWA przez nokaut techniczny w 3. rundzie! Noga Jackiewicza nie wytrzymuje zalewu low kicków.

EXTRAFIGHT (-66kg): Anzor Azhiev vs Helson Henriques

Po 3-rundowej niesamowitej walce, niewielką przewagą punktów WYGRYWA ANZOR AZHIEV!

EXTRAFIGHT (-77kg): Rafał Moks vs Daniel Acacio


RAFAŁ MOKS WYGRYWA w 1. rundzie przez poddanie przeciwnika!

EXTRAFIGHT (-70kg): Maciej Jewtuszko vs Vaso Bakocevic
W 3. rundzie sędzia przerywa walkę po ciosie z pięści w twarz! JEWTUSZKO WYGRYWA przez TKO!

EXTRAFIGHT (-120kg): Marcin Różalski vs Peter Graham

Po sprowadzeniu walki do parteru w 2. rundzie u Różala odzywa się kontuzja kostki! Nie jest w stanie wstać! GRAHAM WYGRYWA przez TKO!

EXTRAFIGHT (-84kg): Michał Materla vs Jorge Luis Bezerra

MICHAŁ MATERLA WYGRYWA w 2. rundzie!

WALKA O PAS (-120kg): Karol Bedorf vs Rolles Gracie

W 1. rundzie WYGRWA BEDORF! Karol Bedorf obronił tytuł mistrza KSW w kategorii ciężkiej. Geacie dostał kopnięcie w żebro i najprawdopodobniej ma złamane żebro.


środa, 1 października 2014

Witam :)


Nastąpiła mała przerwa w pisaniu, głównie spowodowana przygotowaniami do wyjazdu na studia.
 6 października wracam na zajęcia,  więc możliwe, że notki nie będą pojawiały się codziennie. Będzie to spowodowane dużą ilością zajęć i obowiązków. W miarę możliwości jednak będę się starała pisać.


Pozdrawiam :)


Pozycja bokserska


Tym określeniem nazywamy podstawową pozycję bojową, z której bokser może wykonywać dowolne działania, zarówno rozpocząć własną akcję, jak i reagować na działania przeciwnika. Jest to uniwersalna pozycja stosowana zarówno podczas działań ofensywnych jak i defensywnych. Stanowi ona bazę dla wszystkich innych ruchów.
Podczas walki konieczne jest zachowanie wielkiego skupienia. Bokser musi być nieustannie czujny, nie może tracić uwagi ani na chwilę. Musi on w odpowiednim czasie dostrzec i uprzedzić poczynania przeciwnika, kierując się jego ruchami, które są przygotowaniem do ataku lub obrony.
Pozycja bokserska nie może pozostawać przez cały czas taka sama, gdyż podczas poruszania się zmienia się ustawienie rąk, nóg oraz tułowia boksera. Położenia wyjściowe wynikają z ruchów przygotowawczych, a te z kolei są efektem wprowadzania w czyn zamierzeń boksera, które zmieniają się wraz z sytuacją na ringu.



http://boks.bajo.pl/i/pozycja.jpg
Każdy bokser stosuje i zachowuje nieco inną pozycję bokserską, co pozwala mu na jak najefektywniejsze wykorzystanie swojej budowy, oraz jest odzwierciedleniem jego psychiki. Jednakże na początku szkolenia kształtowanie indywidualnej pozycji bokserskiej jest poważnym błędem. Najpierw należy nauczyć się podstawowej pozycji bokserskiej, po której swobodnym opanowaniu można wykształcić pozycję indywidualną, tworzoną na drodze ewolucji. W innym razie początkujący może nabrać nieodpowiednich nawyków, które z czasem coraz trudniej będzie wyeliminować.
Podczas indywidualizacji stylu boksera nie można kierować się jedynie budową i warunkami fizycznymi boksera, należy wziąć także pod uwagę jego psychikę. Dla przykładu bokser, którego dominującą ręką jest ręka prawa powinien stać zwrócony do przeciwnika lewą częścią tułowia, gdyż takie ustawienie pozwala mu na wykonywanie silniejszych ciosów. Lewa noga powinna być wysunięta do przodu i opierać się o podłoże całą powierzchnią stopy. Prawa powinna być nieznacznie w tyle(krok do tyłu i pół kroku w prawo od lewej stopy). Ciężar ciała powinien być rozłożony równomiernie na obu, nieco ugiętych nogach, co pozwala mu na swobodne ruchy w każdą stronę. Tułów powinien być wyprostowany, co pomaga przy balansowaniu ciałem w czasie walki.