Życie to droga

„Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego.”

Wielkie marzenia składają się z mnóstwa elementów...

piątek, 25 sierpnia 2017

AME 2017r.

W dniach 24-27 lipca 2017 r. w miejscowości Coimbra w Portugalii odbywały się Akademickie Mistrzostwa Europy JUDO, KARATE, TAEKWONDO –EUSA.

Polskę  reprezentowało 13  zawodników z 8 uczelni (Bydgoszcz, Gdynia, Poznań, Piła, Opole Wrocław).

Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i bardzo dobrą postawą, jednak w ostatecznym rezultacie bez medali.

Gratulacje dla uczestników i niech kolejne zawody okażą się bardziej szczęśliwe.

Karate:

Kata:

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu: (Mikołaj Danielewicz, Bartosz Urbański, Mateusz Kaczmarek), Politechnika Poznańska (Mateusz Urbaniak, Michał Kucner, Aleksander Korytowski)

Obie drużyny poległy w walce o 3 miejsce, klasując się ostatecznie na 5 pozycji.

Kumite:

Michał Parczewski w kumite-67 kg, 5 miejsce.
Marta, kumite-55kgPolitechnika Poznańska, w walce repasażowej  zajęła 7 miejsce
Krystyna Gawlik II rok fizjoterapia, PWSZ Piła- przegrała dwie pierwsze swoje walki tak w kata jak i kumite.

JUDO

Paula Kułaga (tegoroczna absolwentka ekonomii, PWSZ Piła) zdobyła złoty medal i tytuł Akademickiej Mistrzyni Europy w wadze do 78 kg. W walce finałowej pokonała przez ipon Emmę Reid z Wielkiej Brytani.
Kasia Wiszniewska (III rok fizjoterapii, PWSZ Piła) wraca z brązowym medalem w wadze do 48 kg. W walce o finał uległa zawodniczce z Portugalii 1:0