Życie to droga

„Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego.”

Wielkie marzenia składają się z mnóstwa elementów...

środa, 9 maja 2018

ME W ZAPASACH KOŃCZYMY Z 4 MEDALAMI !!!

Robert Baran zdobył brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy w Kaspijsku. Polak w pojedynku o miejsce na podium – w wadze 125 kg w stylu wolnym – pokonał Austriaka Johannesa Ludeschera.

Baran w pierwszej rundzie pokonał 11:4 Hiszpana Jose Cubę Vazqueza, a w półfinale 0:10 uległ aktualnemu mistrzowi świata, Geno Petraszwiliemu z Gruzji. Polskiemu zapaśnikowi pozostała zatem walka o brązowy medal.
Wicemistrz Europy z 2016 roku pojedynek rozpoczął słabo, tracąc punkt po wyjściu poza matę. Kolejne akcje należały już jednak do Barana, który pokonał ostatecznie Austriaka Johannesa Ludeschera 6:1 i po raz drugi w karierze stanął na podium mistrzostw Europy.

Szansy na medal nie wykorzystał w niedzielę Zbigniew Baranowski. Polak, startujący w kategorii 86 kg, w pierwszej rundzie repasaży wygrał 9:2 z Węgrem Istvanem Verebą, ale w kolejnej walce przegrał przy remisie 4:4 z reprezentującym Włochy Shamilem Kudijamagomedowem.
Polscy zapaśnicy wywalczyli w sumie w Kaspijsku cztery medale. Obok Barana na podium stanęli Magomedmurad Gadżijew (srebro, 70 kg, styl wolny), Roksana Zasina (srebro, 55 kg) i Katarzyna Krawczyk (brąz, 53 kg).