Życie to droga

„Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego.”

Wielkie marzenia składają się z mnóstwa elementów...

sobota, 26 stycznia 2019

Karate: Dorota Banaszczyk powalczy o złoty medal zawodów Premier League w Paryżu

Dorota Banaszczyk awansowała do finału pierwszych w tym sezonie zawodów Premier League w karate olimpijskim. Może zostać pierwszą Polką, która zdobędzie złoty medal turnieju tej rangi.

21-latka w listopadzie sensacyjnie sięgnęła po złoty medal rozgrywanych w Madrycie mistrzostw świata. Została tym samym pierwszą w historii polską medalistką zawodów tej rangi w karate olimpijskim. Inauguracyjny start w nowym roku przyniósł kolejny sukces. Banaszczyk w świetnym stylu awansowała do finału zawodów Premier League, co wcześniej udało się tylko Kamili Wardzie (trzykrotnie). Nigdy jednak nie wygrała.

W drodze do finału łodzianka wyeliminowała kolejno Kubankę Torres da la Cardidad (1:0), Amerykankę Jennę Brown (6:0), Chorwatkę Alesandrę Hasani (2:0) i Marokankę Khawlę Ouhammad (7:1). W półfinale po jednogłośnym wskazaniu sędziów wygrała z Włoszką Loreną Busą. W niedzielnym pojedynku o złoto zmierzy się z mistrzynią Europy, Ukrainką Andżeliką Terliguą.

Premier League to drugie co do ważności zawody w karate olimpijskim. Ze względu na liczbę startujących i zasady kwalifikacji uznaje się je za trudniejsze od mistrzostw świata. W Paryżu na starcie stanęło 755 zawodników z 80 krajów. Turniej jest zaliczany do rankingu olimpijskiego.