Życie to droga

„Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego.”

Wielkie marzenia składają się z mnóstwa elementów...

środa, 3 października 2018

MŚ w judo: występ Polaków

Damian Szwarnowiecki był o krok od wywalczenia brązowego medalu mistrzostw świata w judo rozgrywanych w Baku. Polak, rywalizujący w kategorii do 81 kilogramów, przegrał decydującą walkę z Turkiem Vedatem Albayrakiem i został ostatecznie sklasyfikowany na piątym miejscu.
Równolegle toczyła się rywalizacja kobiet w kategorii do 63 kilogramów. Tam brązowego medalu z ubiegłego roku broniła Agata Ozdoba-Błach. Niestety zakończyło się tym razem na 1/16 finału. We wcześniejszych walkach Anna Borowska i Julia Kowalczyk (kat. 57 kg) oraz Michał Bartusik i Wiktor Mrówczyński (73 kg) nie zdołali w sobotę zakwalifikować się do walk o miejsca na podium.
W pierwszym dniu startujący w kat. 66 kg Patryk Wawrzyczek przegrał w 1/32 finału, a Agata Perenc i Karolina Pieńkowskaw kat. 52 kg przegrały w 1/8 i 1/16 finału

Paula Kułaga (TDK Trzcianka) odpadła w 1/8 finału kategorii 78 kg mistrzostw świata w Baku. Polska judoczka w walce o ćwierćfinał przegrała przez ippon z Brytyjką Katie Jemimą Yeats-Brown.

Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) odpadł w 1/8 finału kategorii +100 kg mistrzostw świata w judo. Był to ostatni Polak uczestniczący w turnieju w Baku.