Życie to droga

„Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego.”

Wielkie marzenia składają się z mnóstwa elementów...

wtorek, 30 października 2018

POLSKA NAJWIĘKSZĄ POTĘGĄ W KARATE TRADYCYJNYM! NA MŚ ZDOBYWAMY 21 MEDALI, W TYM AŻ 11 ZŁOTYCH!

Karate tradycyjne, czyli oryginalne karate, powstało w Japonii jako sztuka walki. Praktycznie rzecz biorąc karate tradycyjne opiera się na koncepcji "ciosu kończącego". Jako że w konsekwencji waga i wzrost przeciwnika są bez znaczenia, nie istnieją tutaj kategorie wagowe.
W St. John's w Nowej Fundlandii w Kanadzie w dniach 26-27 października rozegrano 19. mistrzostwa świata w Tradycyjnym Karate-do. Polacy od lat należą do światowej czołówki w karate tradycyjnym i z każdych mistrzostw świata czy Europy przywozili wiele medali, tym razem nie było inaczej, nasi seniorzy wywalczyli aż 21 medali, w tym 11 złotych, 2 srebrne i 8 brązowych w 12 konkurencjach! Najlepsze drużyny kumite świata kobiet i mężczyzn to nadal drużyny polskiej reprezentacji. Agnieszka Sajdutka zdobyła dwa złote medale w kumite indywidualnym i kumite drużynowym oraz brąz w Fuku-go. Dwa złota zdobyła również Alicja Zalecińska – poza mistrzostwem z drużyną wywalczyła złoto w fuku-go. Maria Depta z Kanady przywiozła kolejne mistrzowskie tytuły. Tym razem złoto w kumite drużynowym i en-bu k/m, srebro w kata indywidualnym i brąz w fuku-go. Paweł Janusz – multimedalista mistrzostw świata i Europy po raz kolejny pokazał swoją mistrzowską klasę, zdobywając czwarty raz tytuł mistrza świat w kata indywidualnym i w kata drużynowym. Tytuły mistrza świata w kumite indywidualnym i kumite drużynowym sprzed dwóch lat obronił Dawid Rojowski. Michał Sowa po raz pierwszy zdobył tytuł mistrza świata w kategorii seniorów – w Kanadzie wywalczył złoto w fuku-go oraz w kumite drużynowym. Niepokonana drużyna kata kobiet po raz trzeci wywalczyła tytuł mistrzyń świata. Mistrzami świata zostali ponownie również członkowie drużyny kata mężczyzn. Mistrzowskiego tytułu nie oddała również nasza drużyna en-bu k/m, czyli Maria Depta i Adrian Zwierzchowski. Adrian Zwierzchowski wywalczył w Kanadzie również drugi złoty medal w en-bu w parze z Damian Tomasik. Srebro w kata indywidualnym mężczyzn zdobył Rafał Wajda. Brązowy medal w kata indywidualnym, oprócz złota w drużynie, zdobyli Katrin Kargbo i Konrad Irzyk- Instruktor. Brąz w kumite indywidualnym wywalczyli także mistrzowie w kumite drużynowym Klaudia Mleko oraz Damian Tomasik. Brązowe medale w fuku-go zdobyli jeszcze Konrad Kardas i Damian Tomasik.
Znakomicie spisali się też młodzieżowcy, juniorzy i kadeci, a także startujący w Pucharze Świata Dzieci nasi najmłodsi reprezentanci. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom karate tradycyjnego!